Simpozijā tiks runāts par saliekamo ēku komponentiem, apmeklēts liela mēroga kaņepju betona projekts

Dalībnieki dosies ekskursijā uz Voorstas rātsnamu Tvelo, Nīderlandē.
Virzība uz saliekamām būvdetaļām pieaug, jo pieaug interese par celtniecību, kuras pamatā ir kaņepju betons un kaņepju šķiedras.
Šī tendence ir atspoguļota 11. Starptautiskā kaņepju būvniecības simpozija programmā, kas notiks Amsterdamā no 10. līdz 11. oktobrim, norāda Simpozija organizators Starptautiskās kaņepju būvniecības asociācijas direktors Stīvs Allins.
"Daudzi uzņēmumi un uzņēmēju grupas meklē iespēju izveidot vietējo kaņepju betona bloku vai paneļu versiju," sacīja Allins.
Stīvens Klārks no Heavengrown, jauna kaņepju bloka izstrādātājs Meksikā, prezentēs savu produktu, savukārt Robert Schwemmer no Silent Fiber (Vācija) un Verners Šentālers (Werner Schönthaler) no Schönthaler, Itālija, pasākuma laikā stāstīs par kaņepju akustisko paneļu izstrādi.
Pašvaldības kaņepju ēka
Kaņepju betona izmantošana kā modulāro korpusu paneļu pildījums ir bijusi atkārtota tēma IHBA simpozijā. Šogad Chloe Donovan no Natural Building Systems prezentēs jaunu viegli uzbūvējamu sistēmu ko izstrādāja komanda Apvienotajā Karalistē. Tāpat Remi Loren, Ekolution, prezentēs projektus, kuros ir viņa Zviedrijā bāzētā uzņēmuma izstrādāta paneļu sistēma, kas pildīta ar kaņepju šķiedras izolāciju.
Dalībnieki dosies ekskursijā, lai apmeklētu masveida kaņepju betona lējuma rekonstrukciju, kas veikta Vorstas rātsnamā Tvelo, Nīderlandē, kur pilsēta ir radījusi publisku piemēru, kas atspoguļo pašvaldības klimata pārmaiņu un ilgtspējības mērķus. Sākotnējā ēka, kas celta 1980. gados, bija raksturīga šī laikmeta konstrukcijām, jo tā nevarēja darboties energoefektīvā veidā.
Kaņepju kompozīts un micēlijs?
Iespējams, ka viena no revolucionārākajām koncepcijām, kas šogad tiks prezentēta simpozijā, būs kaņepju kompozīta un micēlija kombinācija, norāda Allins, vadošais starptautiskais praktiķis un dabas veidošanas skolotājs. "Es atceros, ka es biju ļoti skeptisks, kad pirmo reizi dzirdēju par kaltētu sēnīšu sakņu izmantošanu kā būvmateriālu, taču kopš tā laika tas ir pierādījis savu vērtību," viņš teica. Igmārs Nopens no CBiotech Nīderlandē divu dienu pasākuma laikā skaidros kaņepju un micēlija koncepciju.
Materiāla dzīves ciklu aplūkos Džozefs Litls no Dublinas Tehniskās universitātes, kurš aprakstīs laika un laikapstākļu ietekmi uz eksperimentālo struktūru, ko viņš uzcēla un vēlāk demontēja savā dārzā.
Citas IHBA programmas tēmas ietver liela un maza mēroga apstrādi, oglekļa uzskaiti un oglekļa kredītus, ārkārtas patvēruma koncepciju izmēģināšanu un izglītību, ņemot vērā prognozēto nozares izaugsmi nākotnē.
SKATĪT ARĪ: 11. kaņepju būvniecības simpozijā tiks apskatīts ogleklis, zinātne, tehnoloģijas
✎ Redzējāt kļūdu? Paziņojiet mums komentāros.